Burcevam pirmā, Jaunslavietei-Kipurei kārtējā uzvara “Ikšķiles MTB velobraucienā 2024”

/ July 29, 2024

Sestdien, 27. jūlijā, “Zilo kalnu” dabas parkā 13. reizi norisinājās tradicionālais “Ikšķiles MTB velobrauciens”, kur maratonā 48km vīriešiem pirmo uzvaru izcīnīja Rolands Burcevs (Velo Express racing team), bet sievietēm pagājušā gada panākumu atkārtoja Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK/AP print), kurai arī šajās sacensībās ir uzvarējusi vairākkārt.

Šogad ikgadējās “Ikšķiles MTB velosacensības” bija īpašas ar to, ka pirmo reizi tās bija Latvijas riteņbraukšanas federācijas MTB pirmās kategorijas statusā. Vairāki spēcīgi braucēji, it īpaši dāmu konkurencē, pārbaudīja savus spēkus pirms Latvijas čempionāta, kas notiks pēc nedēļas.

Organizatori piedāvāja ierastās trīs distances, no kurām visgarākā bija “Maratona” distance, kur 16km aplis bija jābrauc trīs reizes, kopā nobraucot 48km. Pusmaratona distances dalībniekiem brauca par vienu apli mazāk (divi apļi), tātad kopā veicot 32km. Īsākajā no šīm te trim galvenajām distancēm – “Ģimenes” distancē – dalībniekiem bija paredzēti 12km. Pirmajam trijniekam maratonā distancē tika sarūpētas naudas balvas.

Maratonā pirmajā aplī izveidojās līderu kvartets – Rolands Burcevs, Aigars Paegle, Andris Romanovskis un Mārcis Ābelīte. Tikai pēdējos 16km šis četrinieks izretojās. Šosezon labus rezultātus uzrādošais Burcevs, kurš mēneša sākumā uzvarēja “Vivus MTB maratonā” pusmaratona distancē, ne tikai pirmo reizi uzvarēja Ikšķiles MTB sacensībās, bet pirmo reizi iekļuva trijniekā maratona distancē, jo vienīgā godalga šajās sacensībās “Velo Express racing team” komandas braucējam bija trešā vieta 2022. gadā pusmaratonā. Burcevs turpināja iepriekšējo gadu uzvarētāju tradīciju, 48km veicot ātrāk par 1:50 (1:49:24).

Otrais precīzi minūti aiz uzvarētāja finišēja Ābelīte, kuram 24 sekundes piekāpās Paegle, kurš līdzvērtīgā cīņā par noslēdzošo godalgoto vietu par 5 sekundēm apsteidza Romanovski.

Sievietēm izpalika gaidītais duelis starp abām vadošajām Latvijas MTB braucējām. Pirms nedēļas turpat “Zilajos kalnos” par Latvijas čempioni olimpiskajā krosā pārliecinoši kļuvusī Katrīna Jaunslaviete-Kipure nesagaidīja pretestību, jo Evelīna Ermane-Marčenko, nelielas kājas traumas dēļ pirmajā aplī, atrodoties 3.pozīcijā, izstājās, domājot par nākamās svētdienas Latvijas čempionātu.

Jaunslaviete-Kipure, kura mēneša sākumā uzvarēja “Vivus MTB” maratonā Talsos, uzvarēja arī Ikšķiles MTB, atkārtojot 2023. gada panākumu. “ZZK/AP print” braucēja uzvarēja 2020. gadā, tad divus gadus nepiedalījās. Pagājušā gada otrās un trešās vietas šoreiz samainījās vietām, proti, šogad Rodionova finišēja otrā, bet šosejā šogad 4. vietas ieguvusī Vaivode noslēdza trijnieku.

Arī pusmaratonā izveidojās līderu četrinieks, kas beigās tomēr izretinājās. Pieredzējušais un panākumiem bagātais Jānis Rubiks, kurš pagājušā gadā ieņēma 4. vietu, šogad palika nepārspēts, par četrām sekundēm apsteidzot  15 gadus jaunāko komandas biedru Tomu Glaudiņu, bet pilnu godalgoto “Dako-Ziemeļvidzemes” pjedestālu nodrošināja Oskars Jaunbērziņš.

Sievietēm pirmā finiša līniju šķērsoja pagājušā gada trešās vietas ieguvēja Evija Ziediņa, bet iepriekšējo divu gadu uzvarētāja Ieva Kalniņa šoreiz ieņēma otro vietu. “ZZK” komandai pusmaratonā izdevās nopelnīt godalgu, jo trešo laiku uzrādīja Diāna Spiridovska.

Kā parasti bija padomāts arī par pašiem mazākajiem dalībniekiem, kuriem bija sarūpētas distances 300 – 800 m garumā, kur finišā katrs bērns saņēma piemiņas medaļu.

Bez individuālās konkurences norisinājās arī komandu cīņas abās garākajās distancēs Maratonā un pusmaratonā, kur komandā varēja būt pieci dalībnieki, no kuriem vērtējumā gāja trīs labākie. Maratonā līdzvērtīgā cīņā uzvarēja “Velokomanda Ogre”, bet pusmaratonā dominēja visu pjedestālu aizņēmušie “Dako-Ziemeļvidzeme”.

Sacensības organizēja biedrība “Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību.

Sacensības atbalstīja sporta veikals “Mysport”, “Ezerkauliņi”, ceptuve “Fazer Latvija”, “Kurt Koenig” celtniecības tehnika un aprīkojums, mēbeļu darbnīca “Rotas”, “Labās balvas”, sporta klubs “MyFitness”, “OZK noma”, “Milžu taka”, izklaides parks “Avārijas brigāde”, konditoreja “Rūberts”, digitālā drukas tipogrāfija “Digitālā pele”.