“Zied zeme” projektu konkursa ietvaros Biedrībai “SK Skrējiens” plāno realizēt jau vairākus gadus iecerētu ideju par Disku golfa parka izveidi Ogres novadā, precīzāk Ogres Zilajos kalnos. Projekta mērķis sadarbībā ar Latvijas Disku sporta savienību ir realizēt starptautiskiem standartiem atbilstošu disku golfa parku, tajā izvietojot 18 grozus.

Aptuvenais Disku golfa parka plāns
(Disku golfa grozi un trajektorijas ir paredzētas Ogres Zilo kalnu parkā daļā, kur netiks traucēta Distanču slēpošanas trases apmeklēšana un netiks traucēti populārākie gājēju maršruti un takas).


Lai realizētu šo projektu – nepieciešams Tavs viedoklis. Aizpildi anketu šeit.


Vairāk par disku golfu var uzzināt šeit.

Info (Latvijas Disku Golfa federācija)

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? – tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu.

Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk – 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi – koki, reljefs, ūdenstilpnes – spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa stiprā puse ir pieejamība: to var spēlēt jebkurā vecumā, turklāt diski – tieši tādi paši, ar kādiem spēlē profesionāļi – nopērkami par 10-20 eiro. Disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt, taču spēles maģija ātri apbur un laiks līdz savai pirmajai spēles somai ar trim, pieciem, pat desmit dažādiem diskiem ir īss!