Komanda “Ogres BS” – Latvijas čempione junioru grupā

/ May 18, 2022

Pagājušās nedēļas nogalē Daugavas sporta namā, Rīgā, par Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) čempioni vecuma grupā U19 kļuva komanda “Ogres BS”. Ogres basketbolisti prestižajā junioru turnīrā zelta medaļas izcīnījuši pēc 29 gadu pārtraukuma. Finālspēlē ogrēnieši ar 76:70 uzvarēja Rīgas komandu DSN – 76:70, 25 punktus pretinieku grozā iemeta Dāvids Māls.

Regulārajā turnīrā, kurā piedalījās 37 komandas, Rolanda Pauliņa trenētā Ogres komanda Austrumu divīzijā ierindojās tikai 4. vietā (11 uzvaras, 5 zaudējumi), bet spēja kvalificēties finālturnīram. Pagājušās nedēļas nogalē “Ogres BS” nodemonstrēja lielisku meistarību un cīņassparu, ceturtdaļfinālā ar 86:83 pieveicot Basketbola skolu “Rīga” (86:83), pusfinālā ar 81:71 apspēlējot Bertāna Valmieras basketbola skolu (81:71), bet finālā ar76:70 pārspējot “Daugavas sporta nama” basketbolistus. Sezonas noslēgumā ogrēnieši svinēja uzvaras sešās spēlēs pēc kārta, nopelnot šajā vecuma grupā pirmo čempionu titulu kopš 1993. gada.

LJBL U19 čempionāta fināls, 15. maijs, Daugavas sporta nams

DSN – “Ogre BS” 70:76 (20:25, 22:24, 19:9, 9:18)

“Ogres BS”: Dāvids Māls 25 (2p 6/9, 3p 3/4, 1p 4/4), Markuss Lastiņš 16 (5ab), Mārtiņš Leitāns 9, Ričards Atars 8, Harijs Edvards Kaupmanis 8, Artūrs Birnbaums 6 (6ab, 5rp), Kārlis Zariņš 4, Reinis Aņisimovs, Markuss Kevins Kirilko, Dāvis Kristiāns Zukulis, Ričards Utināns, Roberts Eglītis. Savainojumu dēļ šajā spēlē nevarēja palīdzēt divi basketbolisti – Ralfs Tumaševs un Gaitis Leiskins. Komandas treneris – Rolands Pauliņš.

Ogrēnietis Dāvids Māls tiks iekļauts turnīra simboliskajā pieciniekā, bet viņa komandas biedrs Markuss Lastiņš saņēma čempionāta vērtīgākā spēlētāja balvu.