Ogres vieglatlētiem astoņas medaļas Latvijas čempionātā

/ August 1, 2017

29. un 30. jūlijā Ogres stadionā notika 96. Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Jau pirmajā dienā četras medaļas (vienu zelta, divas sudraba un vienu bronzas) izcīnīja Ogres sportisti, bet otrajā dienā mūsējie savu godalgu krājumu papildināja ar vēl diviem zeltiem un divām bronzām.

Sacensību pirmajā dienā par Latvijas čempioni 5000 m skriešanā ar rezultātu 17:57,92 min. kļuva trenera Georga Gutpelca audzēkne Gundega Heidingere (vieglatlētikas skola “Jūdze”), kura visas savas konkurentes pārspēja par vairāk nekā vienu apli. Šajā pašā distancē vīriešu konkurencē par valsts vicečempionu kļuva Kristaps Kaimiņš, kura rezultāts – 15:35,37 min. Dāvanu sev dzimšanas dienā sudraba medaļas izskatā pasniedza Ogres novada sporta centra audzēkne Lāsma Padedze (treneris Artūrs Priževoits), kura ar rezultātu 12,93 m bija otra labākā lodes grūšanā. Sudrabs arī Dairai Deičmanei, kura trenējas Rīgā, V.Lāča sporta skolā. Daira ar rezultātu 58,06 s bija trešā ātrākā 400 m skriešanā.

Svētdien sacensības Ogres stadionā sākās jau rīta pusē. Kā pirmā mūspuses vieglatlētu medaļu krājumu papildināja Madara Kaire. Ogres novada sporta centra audzēkne, kuras treneris ir Artūrs Priževoits, startēja 400 m barjeskriešanā, kur ar rezultātu 1:06,75 min. ieguva bronzas medaļu. 3000 m skriešanā sievietēm uz starta līnijas atkal stājās Gundega Heidingere. Pašā pēdējā aplī viņa gan bija spiesta nedaudz piekāpties viešņai no Igaunijas Birgitai Pihelgasai, kura finišēja pēc 10:00,08 min., tomēr starp ogrēniete arī šajā distancē bija pati ātrākā (10:03,15 min.), izcīnot jau otro zelta godalgu. Ogrēnietis Kristaps Kaimiņš 3000 m distancē ar rezultātu 8:52,33 min. izcīnīja bronzas medaļu. Ar skaistu uzvaru sacensības noslēdza ogrēniete Daira Deičmane, kura bija ātrākā 800 m skriešanā, ar rezultātu 2:13,83 min. pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempioni pieaugušo konkurencē.