Piedāvājumi

Oveselība aicina uz dažādām nodarbībām savas veselības uzlabošanai.

6 nodarbību vingrošanas cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura” sestdienās
Plkst. 9.00.
27. februārī, 6. martā.  

Pieteikumu sūtīt uz oveseliba@ogresnovads.lv. Pieejas saite nodarbībām tiks nosūtīta pēc pieteikuma saņemšanas.Visas nodarbības ir bezmaksas.

Diētu patiesā seja

Vai zinājāt, ka hormoni, kas ir atbildīgi par apetīti, sātu un svaru cilvēka organismā ir “ieprogrammēti” tā, lai viņš varētu izdzīvot “grūtos” apstākļos. Tieši tādēļ ir būtiski izprast šos hormonus, lai tie strādātu mūsu mērķu labā. 

Piemēram, dažādu starptautisku pētījumu dati liecina, ka uz svara samazināšanu vērstajām diētām patiesībā ir gluži pretējs efekts – tās palielina. Proti, sākumā svars patiešām krītas, taču divu līdz piecu gadu laikā tas atgriežas, turklāt ar uzviju. Zinot šo informāciju, ziņa, ka diētu bizness pasaulē plaukst un zeļ, bet aptaukošanās epidēmijas apmēri nekādi nesamazinās, vairs nešķiet tik paradoksāls.

Pieredze liecina, ka tikai retā diēta ir vienlaikus gan veselīga, gan arī efektīva. Tāpēc, ja vēlaties noskaidrot, kas par tievēšanu būtu jāzina ikvienam, kurš vēlas “eksperimentēt” ar savu ķermeni, aicinām jūs uz bezmaksas lekciju ciklu “Diētu patiesā seja jeb kā tievēt pareizi”. Tā ietvaros kopā ar sertificētu uztura speciālisti Gitu Ignaci centīsimies rast atbildes uz aktuālākajiem ar diētām saistītajiem jautājumiem:

 • Kā samazināt svaru, vienlaikus palielinot darbaspējas un kopējo veselību, kā arī labsajūtu?
 • Kādas ir biežāk izplatītās kļūdas, veidojot ēdienkarti, ja mērķis ir samazināt svaru?
 • Vai un kā svara dinamiku ietekmē hormoni?
 • Kādas ir pasaulē populārākās diētas un kāda ir to efektivitāte, ņemot vērā zinātnisko pētījumu datus?
 • Vai pie liekā svara vainojamas tikai kalorijas?
 • Kā saglabāt vēlamo svaru pēc atbrīvošanās no liekajiem kilogramiem, piemēram, vai un kāda nozīme šajā procesā ir fiziskajām aktivitātēm?

Šo lekciju ciklu veidos divas nodarbības, kas viena otru papildinās. Šīs nodarbības norisināsies 22.februārī un 1.martā laikā no plkst. 19.00 līdz 20.30 Zoom platformā. 

Saite uz nodarbībām tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem. Lai tām pieteiktos, interesentiem ir jānosūta uz e-pasta adresi oveseliba@ogresnovads.lv šāda informācija: vārds, uzvārds, kā arī precizējoša informācija – tiks apmeklētas abas šī lekciju cikla nodarbības vai tikai viena no tām. Ja plānots apmeklēt tikai vienu no šī cikla nodarbībām, lūgums norādīt – kuru (datums). 

Informācijai: Gita Ignace uztura konsultāciju jomā darbojas vairāk nekā 12 gadus. Papildus savai specialitātei viņa apguvusi arī dažādas psiholoģijas metodes, kuru elementus veiksmīgi pielieto savā praksē. Tāpat speciāliste darbojas kā auglības atpazīšanas metodes konsultante un jau divus gadus vada pašas izstrādāto “Sugarfree” kursu, kura mērķis ir palīdzēt cilvēkiem izkļūt no saldumu, našķu un pārmērību slazdiem.


Kā sagatavoties lielajam dzemdību piedzīvojumam? Nodarbības topošajiem vecākiem

Mēdz sacīt, ka grūtniecība ir viens no dzīves satraucošākajiem un vienlaikus bailīgākajiem notikumiem, jo jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. 

Precīzi paredzēt, kā tieši sāksies un noritēs dzemdības, kā attīstīsies jūsu un mazuļa kopā būšana uz planētas Zeme, patiesi nav iespējams. Tomēr eksperti norāda – lai sagatavotos mazuļa ienākšanai pasaulē, nepieciešams rast drošības sajūtu, ko sniedz zināšanas par lielo dzemdību piedzīvojumu un dzīves pēc tā. Tāpēc, ja jūsu ģimenē tuvāko pāris mēnešu laikā gaidāms pieaugums, aicinām sagatavoties šim skaistajam notikumam, apmeklējot bezmaksas nodarbību ciklu pāriem “Mēs būsim vecāki”!

Nodarbību laikā jums būs iespēja iegūt praktiskas zināšanas, kas nepieciešamas, lai sagatavotos dzemdībām un pēcdzemdību periodam kvalitatīvi – kā atpazīt īstās dzemdību sāpes, kā tās atvieglot, kad doties uz slimnīcu un ko ņemt līdzi, kā pareizi zīdīt un aprūpēt mazuli u.tml. 

Šajā aizraujošajā dzemdību piedzīvojumā jūs dosieties profesionālu “gidu” – fizioterapeites, bērnu un viņu vecāku aprūpes konsultantes Klaudijas Hēlas, kā arī Ogres novada slimnīcas dzemdniecības speciālistu – vadībā. Piedaloties visās nodarbībās, jūs saņemsiet ierakstu Mātes pasē, ka esat sagatavoti ģimenes dzemdībām.

Nodarbības notiks 24., 25. februārī un 2. martā no plkst. 18.30 līdz 21.30 tiešsaistes platformā Zoom

Iepriekšēja reģistrēšanās nodarbību ciklam “Mēs būsim vecāki” ir obligāta, jo vietu skaits grupā ir ierobežots. Tāpēc neatlieciet pieteikšanos uz pēdējo brīdi – sūtiet savu un sava partnera vārdu un uzvārdu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv!

Nodarbību cikls “Mēs būsim vecāki” tiek organizēts regulāri – vidēji reizi mēnesī. Tāpēc, ja nevarēsiet piedalīties šī mācību cikla grupā, piesakieties nākamajām nodarbībām, kas tiks organizētas martā un aprīlī. Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai “Oveselība” komunikācijas kanālos!

Vingrošana senioru sirds veselības un vispārējās labsajūtas veicināšanai

Organisma novecošanās ir neizbēgama. Tomēr uzskats, ka arī dažādas veselības problēmas ir tikpat neizbēgamas, sasniedzot noteiktu vecuma slieksni, ir maldīgs. Viens no galvenajiem tās veicinošajiem faktoriem ir mazkustīgs dzīvesveids, kas īpaši nelabvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu veselību. Lai mazinātu šo saslimšanu risku, speciālisti iesaka senioriem vairāk kustēties, tostarp – vingrot. 

Regulāra vingrošana ļauj nostiprināt ne tikai sirds veselību. Tā uzlabo arī vispārējo labsajūtu, jo nodrošina labāku asinsriti, lielāku locītavu kustīgumu, nostiprina muskuļus un uzlabo omu, jo vingrošanas laikā organismā izdalās tā dēvētais laimes hormons. Runā, ka uzlabojoties asinsritei, palēninās arī organisma novecošanās procesi. Turklāt, lai panāktu šo efektu, nav jāvingro daudz un smagi. Gluži pretēji – slodzei jābūt vieglai, bet ilgstošai.

Tieši šis aspekts ir ievērots, izstrādājot senioriem paredzētā vingrošanas nodarbību cikla “Vesela sirds” programmu. Tā ietvaros jums pieredzējuša trenera vadībā būs iespēja pastiprināti trenēt trīs lietas, kurām ir ļoti būtiska nozīme senioru veselības uzlabošanā: kardiorespiratoro izturību, muskuļu spēku un lokanību. Jāpiebilst, ka tieši lokanībai ir izšķiroša loma normālas gaitas un ķermeņa vispārējās funkcionalitātes saglabāšanā, tostarp artrīta, artrožu un spondiložu profilaksē.

Tāpat programmas ietvaros jums būs iespēja apgūt dažādas elpošanas un relaksācijas tehnikas. 

Vingrošanas nodarbību ciklu “Vesela sirds” veidos sešas nodarbības (katras nodarbības ilgums ir 60 minūtes). Tās notiks otrdienās un ceturtdienās plkst. 10.30. Sākam jau 23. februārī!

Starp citu, jums šķiet, ka esat tajā vecumā, kad jebkādām fiziskajām aktivitātēm ir jau par vēlu, ņemiet vērā – šis uzskats ir maldīgs! Kā norāda mediķi, cilvēka ķermenis ir radīts kustībām – tas vislabāk jūtas tad, kad esam kustībā, tāpēc fiziskajām aktivitātēm nav par vēlu nekad. Turklāt tās var ietvert ne vien vingrošanu, bet arī regulāras pastaigas svaigā gaisā, riteņbraukšanu, mājokļa uzkopšanas darbus u.tml.

Bezmaksas nodarbības muguras veselības veicināšanai un nostiprināšanai

Izplatītākais ārsta apmeklējuma iemesls pasaulē ir dažādas augšējo elpceļu saslimšanas. Taču ar tām sīvi konkurē kāda cita kaite – muguras sāpes. Izpētīts, ka ar tām ik gadu saskaras katrs otrais strādājošais. Ne velti viens no pēdējā laika iecienītākajiem Oveselība organizētajiem veselības veicināšanas pasākumiem ir vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”.

Muguras sāpes nešķiro savus “upurus” ne pēc profesijas, ne arī vecuma, dzimuma un citiem faktoriem. Turklāt pieredze liecina, ka artrīts, infekcijas un traumas tās izraisa salīdzinoši reti. Daudz biežāk muguras sāpes izprovocē šķietami nenozīmīgāki faktori – sākot ar nepareizu stāju, mazkustīgu dzīvesveidu, lieko svaru, stresu, fizisko pārslodzi un beidzot ar nepiemērotu gultas matrača izvēli, nekvalitatīviem apaviem u.c. Nopietnas muguras sāpes var izraisīt pat tik vienkāršas kustības kā zīmuļa pacelšana no grīdas!

Ir pierādīts, ka muguras veselības veicināšanā liela nozīme ir mugurkaula stabilitātei, ko veicina spēcīga vēdera prese, attīstīta vēdera dziļā muskulatūra, sēžas, muguras lejasdaļas muskulatūra, kā arī starplāpstiņu muskulatūra un trapece, kas neļauj pleciem noapaļoties uz priekšu. Tāpēc vingrošanas nodarbību cikla “Vesela mugura” nodarbībās tiek pielietotas bodyART un Pilates vingrinājumu tehnikas, kurās uzsvars ir uz spēka, stiepšanās, līdzsvara un dziļās muskulatūras vingrinājumiem.

Ņemot vērā lielo Ogres novada iedzīvotāju interesi, šā gada 23.februārī tiek uzsākts jauns vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”. Līdzīgi kā iepriekšējos ciklus, arī šo veidos sešas bezmaksas nodarbības (vienas nodarbības ilgums – 60 minūtes). Tās notiks otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.00 – 19.00 tiešsaistes platformā Zoom

Saite uz nodarbībām tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem. Pieteikšanās – oveseliba@ogresnovads.lv!

Nūjošanas nodarbības iesācējiem

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, bet līdz ar to – arī aktīvā nūjošanas sezona. Līdzīgi kā citās sporta aktivitātēs, arī nūjošanā taktikai IR nozīme! Par to praksē ir pārliecinājies arī slavenais brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju, kurš ir kaislīgs nūjotājs. Tāpēc, turpinot pirms vairākiem gadiem aizsākto tradīciju, Oveselība komanda arī šogad organizēs bezmaksas nūjošanas nodarbības iesācējiem.

Nodarbības norisināsies šā gada 22. februārī plkst. 18.00, 20. martā plkst. 9.00 un 29. martā plkst. 18.00. Uz tām aicināti gan tie, kuri tikai plāno pievērsties nūjošanai, gan arī tie, kuri vēlas nostiprināt savu “draudzību” ar nūjām, ja kādas nūjošanas tehnikas nianses ir piemirsušās.

Dažas būtiskas lietas, kas būtu jāzina par nūjošanu, lai izvairītos no liekiem pārpratumiem, jo ar stereotipiem ikdienā saskaramies ik uz soļa – arī nūjošanas pasaulē:

 • Nūjošana nav parasta pastaiga, tikai ar nūjām rokās. Intensitātes ziņā to var pielīdzināt skriešanai, jo nodarbības laikā tiek nodarbināti 90% muskuļu. 
 • Nūjošana ir par 46% efektīvāka nekā parasta pastaiga.
 • Salīdzinot ar skriešanu un pat vidēji ātru pastaigu, nūjošana ir saudzējošāka nodarbe ne vien locītavām un mugurkaulam, bet arī sirdij, jo, pateicoties nūjām, jūsu svars tek vienmērīgi sadalīts gan uz rokām gan kājām. Ne velti to iesaka rehabilitācijai pēc dažādām traumām, kā arī insulta, infarkta un citām nopietnām saslimšanām. 

Starp citu, runājot par nūjošanu un ar to saistītajiem stereotipiem, vērā ņemama ir arī Paulu Koelju pieredze: “2003. gada rudenī, vēlā vakara stundā pastaigājoties pa Stokholmas centru, es ieraudzīju sievieti, kura gāja ar slēpju nūjām. Iedomājos, ka viņa, iespējams, cieš no kādas fiziskas traumas. Tomēr drīz sapratu, ka kļūdos, jo šī sieviete gāja ātri un ritmiski – tā, it kā atrastos slēpošanas trasē. Secināju, ka viņa noteikti nav pie pilna prāta, ja reiz iedomājusies sevi slēpojam pilsētas centrā. Kad izstāstīju redzēto savam redaktoram, viņš atbildēja, ka jukušais esmu es, jo šī sieviete nūjoja, nevis slēpoja. Viņš arī paskaidroja, ka ar nūjošanas palīdzību var noslogot visas muskuļu grupas – kājas, rokas, plecus un muguru. Tagad nūjošana, līdzīgi kā loka šaušana, ir mans iecienītākais laika pavadīšanas veids, jo šādi es varu just, domāt, vērot apkārt notiekošo un sarunāties ar savu sievu.”

Nūjošanas nodarbības notiks uz Ogres dambja. To laikā būs iespēja ne vien apgūt nūjošanas teorētiskos pamatus, bet arī izmēģināt dažādas tehnikas praksē. Tāpēc Oveselība instruktori aicina parūpēties par ērtiem apaviem un laikapstākļiem piemērotu apģērbu. 

Dalībnieku skaits grupā – 10 personas. Dalībnieku reģistrācija – oveseliba@ogresnovads.lv. Sūtot pieteikumu, lūgums norādīt šādu informāciju:

 • Vārdu, uzvārds.
 • Nodarbība, kuru plānojiet apmeklēt.
 • Pieejamais ekipējums. (Ja jums nav savu nūju, tās tiks nodrošinātas. Lūgums ņemt vērā, ka slēpošanas nūjas, kā arī nūjas bez roku stiprinājumiem NAV piemērotas nūjošanai!)

Organizēs atbalsta grupas pusaudžu vecākiem

Globālās pandēmijas ietekmē  pasaule piedzīvo straujas pārmaiņas, kas rada spriedzi – mājās, darbā, sabiedrībā. Īpaši izteikti to šobrīd izjūt pusaudži, jo viņu vecumā cilvēka emocionālā pasaule ir kā viesuļvētra, kas nepakļaujas kontrolei. Tas ir izaicinošs laiks gan viņiem pašiem, gan viņu ģimenēm, jo atrast kopīgu valodu ar pusaudzi patiesi nav viegli. Lai arī pastāv uzskats, ka šis vecuma posms ir vienkārši jāpārdzīvo, aktuāls ir jautājums – kā to izdarīt labāk, visām iesaistītajām pusēm “nesāpīgāk”? 

Komunikācijas plaisa starp pusaudžiem un viņu vecākiem, šķiet, nav nekas neparasts. Arī tas, ka viens no galvenajiem šo domstarpību cēloņiem ir atšķirīgie uzskati par pastāvīguma un neatkarības robežām, ir vispārzināms fakts. Taču ir būtiski ņemt vērā, ka komunikācijas plaisa veidojas arī starp pašiem pusaudžiem, turklāt ierobežotās socializēšanās apstākļos tā ir jo īpaši izteikta. Tādējādi bērni biežāk jūtas nesaprasti, nepieņemti un vientuļi. Perspektīvā tas var negatīvi ietekmēt ne vien viņu veselību, bet arī personīgo izaugsmi un dzīves kvalitāti.

Līdzšinējā pieredze liecina, ka vecāki ne vienmēr ir gatavi saprast savu pusaudzi, viņa iekšējos pārdzīvojumus un risināt ar viņa “krīzēm” saistītos jautājumus. Nereti vecākiem arī nav  tam nepieciešamo zināšanu. Taču pusaudžiem vecāku atbalsts ir ļoti nepieciešams pat tad, ja viņi paši to noliedz!

Kā izprast pusaudzi – viņa iekšējo pasauli, vēlmes un vajadzības? Kā pareizi runāt ar pusaudzi, lai viņš sadzirdētu? Kā saprast, kad un kāda tieši palīdzība pusaudzim ir nepieciešama? Citiem vārdiem sakot – kā veidot ar pusaudzi kvalitatīvas attiecības, saglabājot cieņpilnas un mīļas attiecības?

Atbildes uz šiem, līdzīgi kā daudziem citiem, jautājumiem iespējams rast, konsultējoties ar speciālistiem un daloties savstarpējā pieredzē. Tāpēc Oveselība šā gada 27.februārī, kā arī 6. un 13.martā plkst. 10.30 organizēs bezmaksas atbalsta grupas pusaudžu vecākiem. Tās vadīs klīniskā psiholoģe un psihoanalītiskā terapeite Vineta Kesele. 

Nodarbības notiks tiešsaistes platformā Zoom. Saite uz nodarbības virtuālo telpu tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem. Pieteikšanā – oveseliba@ogresnovads.lv!

Jautājumus nodarbību dalībnieki ir aicināti uzdot psiholoģei gan klātienē, gan – sūtot uz e-pastu.

Pasākumi tiek īstenoti ESF projekta “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031) ietvaros.

Informāciju sagatavoja Oveselība