Oveselība aicina uz dažādām nodarbībām savas veselības uzlabošanai

Diētu patiesā seja

Vai zinājāt, ka hormoni, kas ir atbildīgi par apetīti, sātu un svaru cilvēka organismā ir “ieprogrammēti” tā, lai viņš varētu izdzīvot “grūtos” apstākļos. Tieši tādēļ ir būtiski izprast šos hormonus, lai tie strādātu mūsu mērķu labā. 

Piemēram, dažādu starptautisku pētījumu dati liecina, ka uz svara samazināšanu vērstajām diētām patiesībā ir gluži pretējs efekts – tās palielina. Proti, sākumā svars patiešām krītas, taču divu līdz piecu gadu laikā tas atgriežas, turklāt ar uzviju. Zinot šo informāciju, ziņa, ka diētu bizness pasaulē plaukst un zeļ, bet aptaukošanās epidēmijas apmēri nekādi nesamazinās, vairs nešķiet tik paradoksāls.

Pieredze liecina, ka tikai retā diēta ir vienlaikus gan veselīga, gan arī efektīva. Tāpēc, ja vēlaties noskaidrot, kas par tievēšanu būtu jāzina ikvienam, kurš vēlas “eksperimentēt” ar savu ķermeni, aicinām jūs uz bezmaksas lekciju ciklu “Diētu patiesā seja jeb kā tievēt pareizi”. Tā ietvaros kopā ar sertificētu uztura speciālisti Gitu Ignaci centīsimies rast atbildes uz aktuālākajiem ar diētām saistītajiem jautājumiem:

 • Kā samazināt svaru, vienlaikus palielinot darbaspējas un kopējo veselību, kā arī labsajūtu?
 • Kādas ir biežāk izplatītās kļūdas, veidojot ēdienkarti, ja mērķis ir samazināt svaru?
 • Vai un kā svara dinamiku ietekmē hormoni?
 • Kādas ir pasaulē populārākās diētas un kāda ir to efektivitāte, ņemot vērā zinātnisko pētījumu datus?
 • Vai pie liekā svara vainojamas tikai kalorijas?
 • Kā saglabāt vēlamo svaru pēc atbrīvošanās no liekajiem kilogramiem, piemēram, vai un kāda nozīme šajā procesā ir fiziskajām aktivitātēm?

Šo lekciju ciklu veidos divas nodarbības, kas viena otru papildinās. Šīs nodarbības norisināsies 6.decembrī plkst.19.00 un 16.decembrī plkst. 17.00 Ogrē, Brīvības ielā 44. 

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Interesenti ir aicināti reģistrēties nodarbībām, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv

Nodarbībās drīkst piedalīties personas, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar personas apliecinošu dokumentu.

5.decembrī plkst.9.00 Oveselība aicina piedalīties nodarbību ciklā “Cukurs un Tava sirds veselība”

Sirds veselība ir tā, ko visvairāk varam ietekmēt ar uzturu. Lielākie tās kaitnieki ir palielināts svars, augsts asinsspiediens un paaugstināts cukura līmenis asinīs. Izprast, kāpēc ēdam, ko ēdam un kā ēdam ir svarīgi, lai parūpētos par savu sirds veselību. Tāpēc nodarbību ciklā izzināsim savus ēšanas paradumus un pētīsim, kā ierobežot vai aizstāt neveselīgu našķošanos, kā nebūt vai nekļūt par emocionālu ēdāju, kā pieveikt cukuratkarību. Sertificētas uztura specialistes Gitas Ignaces vadībā, nelielā grupā Tev būs iespēja apzināt savus ēšanas paradumus un ieteikumus to uzlabošanai, kā arī iegūt jaunas receptes dažāda veida ikdienas maltītēm.

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta. Interesenti ir aicināti reģistrēties nodarbībām, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv.

Nodarbību cikls sastāv no 3 nodarbībām, kuras notiks attālināti Zoom platformā. Pieejas saite tiks nosūtīta pēc pieteikuma saņemšanas.

Oveselība nodarbības organizē īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031)

4.decembrī plkst.9.00 Oveselība aicina uz nodarbību ciklu stresa mazināšanai un veselīga dzīvesveida atjaunošanai kā arī uz

 Veselīgu un ekanomisku maltīšu gatavošanas meistarklasi

Atbalsta grupu nodarbību cikls stresa mazināšanai, veselīga dzīvesveid atjaunošanai sastāvēs no 3 nodarbībām. To mērķis ir nodrošināt Ogres novada iedzīvotājiem zināšanu un tehniku kopumu, kas iemāca valdīt pār savām domām, kā arī iepazīt, sakārot un attīstīt savu iekšējo pasauli, tā uzlabojot kopējo labsajūtu. Tāpēc šajās nodarbībās tiks apskatītas vairākas tēmas:

 • Kas ir apzinātība jeb kā izslēgt autopilotu savā dzīvē?
 • Kā mijiedarbojas sajūtas, emocijas, ķermenis un pašpieredze jeb kā palīdzēt sev stresa un spriedzes situācijās?
 • Kā izprast un novērst trauksmi, bailes un raizes dzīvē un darbā?

Veselīgu un ekanomisku maltīšu meistarklasē teorētiski un paraktiski izzināsim:

 • augļu, dārzeņu lietošanu ikdienas uzturā;
 • to pagatavošanu, lai saglabātu maksimālu uzturvērtību;
 • ēdienu garšas, krāsas, konsistences u.c. kritēriju uzlabošanu ar sezonāliem augļiem un dārzeņiem;
 • veģetāras maltītes integrēšanu visēdāja uzturā.

Kā arī būs trīs jaunu sezonālu ēdienu iztirzājums, kopīga pagatavošana un nobaudīšana!

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Interesenti ir aicināti reģistrēties nodarbībām, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv

Nodarbībās drīkst piedalīties personas, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar personas apliecinošu dokumentu.

Oveselība nodarbības organizē īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031).

Atbalsta grupas konsultācijas pie uztura speciālista mazā grupā (3-5 dalībnieki) 6.decembrī plkst.17.00.

Mūsdienās masu mēdiji un sociālie tīkli ir pilni ar informāciju par brīnumlīdzekļiem un brīnumdiētām, konsultāciju laikā ir iespēja kopā ar uztura speciālistu izzināt un priekš sevis sakārtot ēšanas paradumus, kas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. Apsekot mītus/patiesību un uzzināt informāciju, kas ir balstīta zinātnē un praktizējoša speciālista pieredzē. 

Uztura konsultācija notiks nelielā grupā (3-5 cilvēki), kuras sākumā tiks uzzinātas galvenās klātesošo veselības problēmas un lietas, kas traucē justies labi. Konsultācijas dalībniekiem tiks sniegti padomi par to, kā ar dzīvesveida palīdzību var mazināt šīs problēmas. 

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Interesenti ir aicināti reģistrēties nodarbībām, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv

Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots. Interesenti ir aicināti reģistrēties nodarbībām, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv

Nodarbībās drīkst piedalīties personas, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar personas apliecinošu dokumentu.

Oveselība nodarbības organizē īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031).

Oveselība aicina bērnus un pusaudžus uz ēst gatavošanas meistarklasi.

Vakariņām vajadzētu būt tai pamatmaltītei, kas ir viegla, patīkama un sagatavo mūs nakts atpūtai. Kāpēc bieži vakarā uzņemam pārāk daudz un kā tas ietekmē mūsu nākamo dienu? Pievienojies mūsu video gatavošanai, kur kopīgi pārrunāsim šos jautājumus, kā arī pagatavosim divas gardas, bet tajā pašā laikā vakariņu maltītei atbilstošas receptes! 

Ēst gatavošanas meistarklase bērniem un pusaudžiem “Vakariņas” notiks 26.novembrī plkst.18.00

Aicinam reģistrēties, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv Pieejas saite un sīkāka informācija par nepieciešamajiem produktiem tiks nosūtīta pēc pieteikuma saņemšanas.

Bezmaksas vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”

Izplatītākais ārsta apmeklējuma iemesls pasaulē ir dažādas augšējo elpceļu saslimšanas. Taču ar tām sīvi konkurē kāda cita kaite – muguras sāpes. Izpētīts, ka ar tām ik gadu saskaras katrs otrais strādājošais. Ne velti viens no pēdējā laika iecienītākajiem Oveselība organizētajiem veselības veicināšanas pasākumiem ir vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”.

Muguras sāpes nešķiro savus “upurus” ne pēc profesijas, ne arī vecuma, dzimuma un citiem faktoriem. Turklāt pieredze liecina, ka artrīts, infekcijas un traumas tās izraisa salīdzinoši reti. Daudz biežāk muguras sāpes izprovocē šķietami nenozīmīgāki faktori – sākot ar nepareizu stāju, mazkustīgu dzīvesveidu, lieko svaru, stresu, fizisko pārslodzi un beidzot ar nepiemērotu gultas matrača izvēli, nekvalitatīviem apaviem u.c. Nopietnas muguras sāpes var izraisīt pat tik vienkāršas kustības kā zīmuļa pacelšana no grīdas!

Ir pierādīts, ka muguras veselības veicināšanā liela nozīme ir mugurkaula stabilitātei, ko veicina spēcīga vēdera prese, attīstīta vēdera dziļā muskulatūra, sēžas, muguras lejasdaļas muskulatūra, kā arī starplāpstiņu muskulatūra un trapece, kas neļauj pleciem noapaļoties uz priekšu. Tāpēc vingrošanas nodarbību cikla “Vesela mugura” nodarbībās tiek pielietotas bodyART un Pilates vingrinājumu tehnikas, kurās uzsvars ir uz spēka, stiepšanās, līdzsvara un dziļās muskulatūras vingrinājumiem.

23.onovembrī tiek uzsākts vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”. Šo ciklu veidos sešas bezmaksas nodarbības. Tās notiks otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.00 tiešsaistes platformā Zoom

Saite uz nodarbībām tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem.

Pieteikšanās – oveseliba@ogresnovads.lv!

Oveselība nodarbības organizē īstenojot ESF projektu “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” (Nr.9.2.4.2/16/I/031)

Topošos vecākus aicina uz nodarbību ciklu “Mēs būsim vecāki”

Ar mērķi palīdzēt Ogres novada iedzīvotājiem, kuri ir ģimenes pieauguma gaidās, sagatavoties dzemdību un pēcdzemdību periodam kvalitatīvi, ONSC veselības veicināšanas nodaļa Oveselība organizēs bezmaksas nodarbību ciklu “Mēs būsim vecāki” decembrī.

Mēdz sacīt, ka dzemdības ir grūts un atbildīgs darbs, kura “augļi” ir neticami saldi. Kā nekā, tieši dzemdību noslēgumā mums ir iespēja ieraudzīt sejā un samīļot to mazo brīnumu, kas mammas puncī ir dzīvojis deviņus mēnešus, no maza punktiņa USG ekrānā izaugot par mazu, bet ļoti svarīgu cilvēku. Tieši dzemdību noslēgumā sieviete un vīrietis iegūst sava dzīves visvērtīgāko profesionālo kvalifikāciju – mamma un tētis, kas laika gaitā var tikt paaugstināta līdz mammai un tētim “kvadrātā”, “kubā” u.tml.

Lai arī intuīcijai ir liels spēks, pieredze liecina, ka dzemdību gaitu, kā arī veiksmīgu vecāku un mazuļa mijiedarbību uz planētas Zeme ļoti lielā mērā ietekmē topošo vecāku zināšanas par šiem procesiem. Tāpēc Oveselība aicina pieteikties Ogres novada iedzīvotājus, kuriem tuvāko mēnešu laikā gaidāms ģimenes pieaugums, uz nodarbību ciklu pāriem “Mēs būsim vecāki”:

 • 15., 16. un 20 DECEMBRĪ

Šīs nodarbības vadīs pieredzējuši savas jomas profesionāļi: fizioterapeite, bērnu un viņu vecāku aprūpes konsultante Klaudija Terēza Hēla, sertificēta zīdīšanas konsultante, Latvijas zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja Sandra Lase, kā arī Ogres novada slimnīcas vecākā vecmāte Jūlija Mališauska un fizioterapeite Inga Velde. To laikā topošajiem vecākiem vai grūtniece un viņas atbalsta personai būs iespēja uzzināt, kā atpazīt dzemdību priekšvēstnešus, kas dzemdību procesā var palīdzēt un kas – traucēt, kad doties uz slimnīcu un ko ņemt līdzi, ko dzemdības nozīmē mazulim, kā viņu pareizi zīdīt un aprūpēt u.tml.

Iepriekšēja reģistrēšanās nodarbībām ir obligāta, jo vietu skaits grupās ir ierobežots – katrā grupā 10 pāri. Sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv, jānorāda savs un partnera vārds, uzvārds, kā arī grupu, kuru vēlaties apmeklēt.

Pāriem, kuri apmeklēs visas nodarbības, būs iespēja saņemt ierakstu Mātes pasē, ka viņi ir sagatavoti ģimenes dzemdībām.