Jaunie futbolisti uzlabo fizisko sagatavotību

/ July 30, 2020

Ogres novada Sporta centra stadionā laika posmā no 29. jūnija līdz 9. jūlijam biedrība “Saules raksts” sadarbībā ar sertificētiem treneriem Mārci Bormani un Edgaru Cīruli īstenoja vispārējās fiziskās sagatavotības treniņu ciklu zēniem ar priekšzināšanām futbolā. Kopā pasākumu apmeklēja trīsdesmit jaunieši.  

Vispārējā fiziskā sagatavotība, kas Latvijas jauniešu futbolā pēdējos gados tiek uzsvērta kā viena no prioritātēm, dod pienesumu ne tikai konkrētā sporta veida, bet arī katra sportista individuālajā attīstībā.   Jaunajiem futbolistiem bija iespēja trenēties zinošu treneru vadībā, apgūstot un papildinot zināšanas tieši futbolam nepieciešamā ķermeņa līdzsvara veicināšanā –stiprinot ķermeņa augšdaļu un dziļo muskulatūru, apgūt uzdevumus, ko integrēt ikdienas futbola treniņos.  

Kā atzīst paši treniņu dalībnieki, uzdevumi bija interesanti, kāds uzdevums bija vieglāks, kāds grūtāks, bet tieši tāpēc bija motivējoši tos izdarīt. Audzēkņi atzina, ka labprāt turpinātu šāda veida treniņprocesu.   “Forši tie Edža un Mārcis!” – tā pēc nodarbībām paši audzēkņi. Treniņi aizritēja pozitīvā un nepiespiestā gaisotnē – veicinot jaunajiem sportistiem atvērtu un rosinošu darbošanos divās vecuma grupās (2006. gadā un 2008. gadā dzimušajiem) un piemērojot arī individuālu pieeju.   Nodarbību mērķis – motivēt un veicināt jaunajos sportistos interesi par vispārējo fizisko attīstību un tās nozīmīgumu. Šāda veida treniņi ir nepieciešami un dod pienesumu, darbojoties regulāri un ilgtermiņā.

Treneri uzsver – lai varētu efektīvi realizēt futbola specifiskās prasības, ķermenim ir jābūt lokanam, vispārēji attīstītam un spēcīgam.  V

ispārējās fiziskās sagatavotības treniņu cikls tika organizēts ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu projektu konkursa “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!” projekta “Ar Sirdi Sportā” ietvaros.   Paldies visiem audzēkņu vecākiem, īpaši liels paldies – Renātei Kasparei un Renātei Nelsonei par iesaistīšanos un atbalstu projekta realizācijā!  Informāciju sagatavoja biedrība “Saules raksts”.

Share this Post