Cīrule un Gulbe izcīna Eiropas pludmales frisbija čempionāta bronzas medaļas

/ May 16, 2019

Latvijas sieviešu frisbija izlase Eiropas pludmales frisbija čempionātu Portugālē 10. maijā, noslēdza ar panākumu bronzas finālā pret Dāniju. Šī bija Latvijas frisbija vēsturē pirmā pieaugušo izlases medaļa šāda mēroga sacensībās. Latvijas sieviešu frisbija izlases sastāvā arī Ogres frisbija kluba meitenes – Linda Gulbe un Dace Cīrule.

Latvijas izlase mazajā finālā otrajā puslaikā nodrošināja panākumu ar rezultātu 12:8. Spēles pirmajā puslaikā abas izlase prata realizēt ik katru savu uzbrukumu, latvietēm minimāli esot vadībā (7:6). Otrajā puslaikā Latvijas izlase dānietes prata salauzt, pārliecinoši gūstot panākumu.

Dienas pirmajā pusē Latvijas izlase piekāpās spānietēm ar 9:12. Izrāvienu pretinieces veica spēles vidusdaļā.

Turnīra uzvarētājas tika noskaidrotas sestdien, kur pārliecinoši Spānijas izlasi uzvarēja Krievietes.

Tikmēr vīriešu finālspēlē spēkosies sīvi cīnijās Krievijas vīriešu izlase, piekāpjoties Lielbritānijas vīriešu izlasei. Jauktajā divīzijā pārliecinoši pie zelta medaļām tika Krievijas izlase.

Jau vēstīts, ka grupu turnīrā Latvijas izlase izcīnīja četrus panākumus sešās spēlēs, izcīnot vietu pusfinālā.

Rezultātiem iespējams sekot šeit.

Čempionātā kopumā startēja septiņas sieviešu komandas. Latvijas izlase sacensībās bija izlikta ar sesto numuru. Komandas aizvadīja savstarpējā apļa spēles, kurās noskaidroja pusfinālistes, kas turpināja cīnīties par medaļām.

Čempionāts kopumā notiek astoņās divīzijās – vīriešu, sieviešu, jauktajā, master vīriešu, master sieviešu, master jauktajā, grandmaster vīriešu un great grandmaster vīriešu. Portugālē kopumā sacentās 88 izlases.

Pēdējo reizi Eiropas pludmales frisbija čempionāts notika 2013. gadā, kad latvietes noslēdza labāko sešinieku. Savukārt pirms diviem gadiem Latvijas izlase bija desmitā pasaules mērogā.

Latvijas izlasi čempionātā pārstāvēja deviņas “Salaspils Frisbija kluba” spēlētājas: Ieva Grabe (kapteine), Līga Nātiņa (spēles gara kapteine), Estere Moorlata, Evija Arste, Katrīna Ance Gasiņa, Lāsma Kublicka, Monta Poduma, Santa Možeika un Santa Siņica. Izlases sastāvā iekļuva arī Linda Gulbe un Dace Cīrule (abas “Ogres Frisbija klubs”), Jūlija Arefjeva (“Sirocco”) un Undīne Vektere (“Valmiera”).